Nem fejlődhetett ki természetesen úton az a korokozó, amely az immár sok országban dúló hasmenésjárványt váltotta ki - állítja Alekszandr Baranov, az orosz Tudományos Akadémia Biológiai Fejlődés Intézetének genetikusa. Baranov a Komszomolszkaja Pravda című lap olvasóinak kérdéseire válaszolt, és interjút is adott, amelyben kifejtette: A kórokozónak nincs köze a hétköznapi zöldségekhez, mint az uborka, paradicsom, vagy a saláta, ezek fogyasztása veszélytelen. A járványt okozó baktérium genetikai vizsgálata kiderítette, hogy a törzs Dél-Afrikából van, és általában súlyos hasmenést okoz, de a törzs genetikai állománya 20 százalékban módosított olyan irányba, hogy ellenálló legyen az antibiotikumokkal szemben, s így az új verzió rendkívül veszélyesnek bizonyult.
Nyilvánosságra hozta honlapján az Állami Foglalkoztatási Szolgálat annak a 17 idősotthonnak a nevét, amelyek illegálisan működnek. Az engedély nélküli intézmények gyakran károkat okoznak a betegeknek, amely az egészségi mellett lehet vagyoni kár is - írja a Magyar Nemzet.
A listán szereplő tizenhét intézmény azonban csak töredéke az engedéllyel nem rendelkező, még fel nem kutatott intézményeknek - írja a Magyar Nemzet. A lap szerint a listán szereplő 17 intézmény ellen jelenleg is folyik az eljárás. Az feketén működő intézmények listája innen tölthető le: LISTA
Az engedély nélküli szociális szolgáltatások főként Hajdú-Bihar, Somogy és Pest megyében terjedtek el. A szervezet szerint az ellátottakat a legkiszolgáltatottabb ember közül választják, akiknek jog- és érdekérvényesítő képessége gyenge, fizikai állapotuk rossz. A szolgálat szerint az engedély nélküli intézmények gyakran károkat okoznak a betegeknek, amely lehet anyagi, vagyoni kár is. Ez akár jelentheti az ellátott ingatlanjának a megszerzését is tartási szerződés jogcímén, vagy a szolgáltatás színvonalához képest magas térítési díj beszedését.
Az ÁFSZ szerint előfordulhat az élet és a testi épség sérelmével járó károkozás is, amely szélsőséges esetben, a megfelelős gondozás hiánya miatt akár az ellátott halálához is vezethet.
http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=full_szocpol_gyermekved_engedelynelkul
A TV2 Tények című műsora szerdán este arról számolt be, hogy a Visegrádi ásványvíz ártalmas a hét éven aluli gyermekek számára, mert túl magas a fluorid ion tartalma. Az IPM magazin ásványvíz-tesztje derített fényt arra, hogy néhány ásványvíz olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek a gyerekeknek mérgezőek. Az érintett cégek ezután beperelték a magazint.
A bíróság viszont nemrég a Visegrádi ásványvíz esetében megállapította, hogy a mérés precíz volt, valóban túl sok a fluorid abban. A teszt méréseit objektívnek és precíznek találta, de pontosította az IPM következtetéseit. Felnőtteknek ez nem káros, de a hét év alatti gyermekeknek igen, és ezt a palackok címkéjén is fel kellene tüntetnie a cégnek. Eszerint a Visegrádi ásványvíz nem mindenki számára mérgező, csak a hét éven aluli gyermekek és a csecsemők számára! Ezt a fogyasztók közül valószínüleg kevesen tudták, aminek egyszerű oka az, hogy a cimkén a törvény szerint fel kellene tüntetni azt, hogy ez a víz a fenti korosztály számára nem ajánlott. Ezt a gyártó mind a mai napig nem tette meg, törvényt szegve ezzel büntetlenül. A dolog persze értehető, a családok jelentős részében található gyermek a veszélyeztetett korosztályból, így ki vásárolná meg ezt az ásványvizet?
Az alsó végtagokban két, egymásba torkolló csőrendszer - felszínes- és mélyvénás rendszer - biztosítja a vér mozgását a szív felé. Ez alulról felfelé történő véráramlást jelent, ami a vénákban lévő billentyűknek és a testmozgás alatti izommunkának köszönhető. Sporttevékenység (pl. úszás, biciklizés) vagy egyszerű séta során az izomzat kívülről összenyomja a puha falú vénákat és kipréseli belőlük a vért, melynek útját a vénabillentyűk teszik egyirányúvá. Tartós mozdulatlanság vagy csökkent fizikai aktivitás esetén az erekben lelassul a vér áramlása, pangás alakul ki, ami vérrög-képződés veszélyét rejti magában. A felületesen futó erek elzáródásakor visszérgyulladásról, a mélyen futók elzáródásakor pedig mélyvénás trombózisról beszélünk.